моніторинг обмінних пунктів kurses.com.ua
Частота оновлення курсів
5.88
Обмінників
215 / 271

Правила безпечного обміну електронних валют

Оновлено: 28.07.2015

100% гарантувати будь-що, може лише тільки той, хто це може контролювати.

З якого б ви сайту не потрапили б в обмінний пункт, завжди є ризик залишитися без грошей після обміну. Оскільки обмінник це сторонній сайт, доступ до якого є лише у його власника, отже, ніколи не знаєш, що в цей момент йому спаде на думку, і ким насправді є власник, шахраєм чи порядною людиною. Тому довіряйте тільки фактам та своїй інтуїції, а в цьому вам допоможуть не складні та набуті з досвідом правила:


Рекомендації для ситуацій, якщо обмінник новий.

 1. Зверніть увагу на адресу (домен сайту), досить часто шахраї використовують безкоштовні хостинги. Перевірити це можливо наступним чином:
  1. Видалити частину домену, та подивитися який відкриється сайт, якщо там вам будуть пропонувати хостинг то, скоріш за все це безкоштовний хостинг. Наприклад: для сайту blablabla.hol.es потрібно видалити blablabla, після чого залишиться hol.es, відкривши цей сайт в браузері, буде видно те, про що йшла мова перед цим.
  2. Якщо попередній пункт не дав результатів то, необхідно перевірити чи належить адреса (яка залишилася після видалення) одному з загальних доменів верхнього рівня або ж одному з національних доменів верхнього рівня, якщо відповідь негативна то, є вірогідність того що це шахрай.
  3. Є також ще один спосіб перевірити чи знаходиться сайт на безкоштовному хостингу. Потрібно зайти на сайт реєстратора доменів та скопіювати туди всю адресу сайту, якщо нічого не буде знайдено то, знову ж таки, скоріше за все цей сайт знаходиться на безкоштовному хостингу. Наприклад, реєстратором доменів в українському сегменті інтернету виступає nic.ua.
 2. Якщо цей обмінник здійснює обміни Webmoney то:
  1. Перевірте наявність посилання на WMID, який використовується в обміннику на його сторінках та спробуйте по ньому перейти, якщо воно є. Наявність посилання на WMID є однією з вимог системи Webmoney для всіх сайтів, які здійснюють будь-які операції з її титульними знаками.
  2. Якщо посилання ніде не вказано то, спробуйте розпочати обмін валюти але, тільки до тих пір, поки не дійдете до того кроку, коли буде видно, на який WMID потрібно переказати гроші.
  3. Зверніть увагу на BL та атестат у WMID, який використовується в обміннику. Побачити BL та атестат, можна звернувшись до цієї сторінки, вказавши WMID або номер гаманця, який належить цьому WMID. BL не повинен бути нульовим або близьким до цього значення. Атестат не повинен бути нижчим за персональний, адже це мінімальний рівень атестату для здійснення автоматичних транзакцій, а достовірність паспортних даних перевірена співробітниками самої системи
  4. Перевірте наявність (відсутність) претензій, можливо хтось вже здійснив обмін і не отримав свої гроші. Причини претензій бувають різні, як банальні помилки в роботі сайту, так і дійсно пов'язані з шахрайською діяльністю.
 3. Якщо цей обмінник здійснює обміни Perfect Money то:
  1. Під час обміну зверніть увагу на те, верифіковано чи ні рахунок, на який ви переказуєте кошти. Якщо ні то, скоріше за все це шахрай, і він приховує свою особистість.
  2. Зверніть увагу на Trust Score (аналог BL у Webmoney), чим він більше, тим краще.
  3. Якщо Trust Score у рахунку, на який ви збираєтесь переказати кошти, близький до 0 то, утримайтесь від обміну та дізнайтесь більше інформації про цей обмінник.
 4. Необхідно перевірити чи верифіковано (схвалено) сайт платіжною системою як офіційний обмінний пункт системи. Потрібно перевірити наявність сайту в тих списках платіжних систем, валюти яких обмінюються на сайті, бажано, щоб сайт знаходився в якомога більшій кількості списків. Списки офіційних обмінників платіжних систем:
 5. Не беріть до уваги відгуки, які підпадають під один з описів:
  • якщо вони розміщені на сайті обмінного пункту;
  • якщо вони знаходяться на будь-якому іншому, і тільки цьому сайті (на інших сайтах окрім цього їх нема);
  • якщо у них один і той самий автор або ж їх зміст однаковий.
 6. Досить часто шахраї розміщують кнопки моніторингів обмінних пунктів, в яких вони не знаходяться, створюючи тим самим видимість того, що вони схвалені моніторингами. В такому випадку, просто перейдіть за посиланнями на ці моніторинги та перевірте чи є цей сайт в моніторингу, в тому напрямку обміну, який вас цікавить.
 7. Зачекайте деякий час (хоча б тиждень), після чого спробуйте пошукати відгуки про нього в інтернеті. Можливо, хтось вже скористався послугами такого сайту але, ще не встиг написати про нього відгук. В будь-якому випадку ви нічого не втрачаєте, а у шахрая не буде стимулу створювати нові сайти, адже якщо ніхто не буде міняти то витрати (навіть якщо вони не великі) не окупляться.
 8. Якщо всі вищеописані дії здалися вам дуже складними або не дали бажаного результату то, ви можете запросити перевірку сайту, який позиціонує себе як обмінний пункт, у адміністрації моніторингу.

Рекомендації для ситуацій, якщо обмінник вже відомий.

 1. Завжди звертайте увагу на відгуки про нього, адже у будь-який момент нормальний сайт може перетворитися на шахрая, який просто чекав певного моменту. Або виникли проблеми технічного характеру в обміннику, або ж зі сторони платіжної системи. У будь-якому випадку збережете свої нерви, час та гроші.
 2. Перевіряйте, чи не з'явився сайт у чорному списку. Так як перевірка відгуків та пошук у чорному списку забирає багато часу, для цього, було розроблено спеціальний віджет для браузера, який сам перевіряє наявність сайту в чорному списку та попереджає про небезпеку. Також, досить часто буває так, що адресу сайту під час пошуку вказують з помилкою, через що він не може бути знайдений у чорному списку, хоча насправді він там є, у ситуації з віджетом ця проблема зникає.

Рекомендації для ситуацій з ручним обміном або у приватної особи.

 1. Необхідно подавати заявку на обмін тільки через спеціальну форму на сайті, якщо вона є. Ніколи не погоджуйтесь на обмін в обхід сайту або ж на реквізити, які відрізняються від тих, що вказані на сайті.
 2. Якщо у якості засобів зв'язку для обміну було обрано Skype то, під час пошуку контактів дуже ретельно перевіряйте логін, він повинен співпадати буква в букву, символ в символ. Так як шахраї досить часто реєструють оманливі логіни, дуже схожі на логіни справжніх обмінників, які відрізняються одним або більше символами, не дуже помітних візуально.

Загальні рекомендації для будь-якої ситуації.

 1. Час від часу перевіряйте в інтернеті за допомогою пошуковика наявність негативних відгуків, вводячи у якості пошукового запиту адресу сайту та одне з слів (або всі одразу): обман, шахрай або лохотрон.
 2. Ніколи та ні за яких обставин не міняйте в обміннику велику суму за один раз, якщо ви повністю йому не довіряєте, ризикуєте втратити все. Розбийте всю суму на якомога більше маленьких, таким чином, якщо і втратите гроші то, лише невелику їх частину. Якщо немає часу займатися дрібними обмінами то, краще обміняйте в тому обміннику, якому повністю довіряєте, можливо щось втратите, через менш вигідний курс, проте будете впевнені, що гроші надійдуть до вас після обміну.
 3. Не кваптеся закривати сторінку з заявкою на обмін, яку ви вже сплатили але, кошти після обміну ще не надійшли на ваш рахунок. Як тільки відчуєте недобре то, зафіксуйте факт оплати, зробивши знімок сторінки сайту. На ньому повинно бути видно дату оплати, реквізити платіжної системи та суму, яку ви переказали.
 4. Якщо все ж таки трапилося так, що вас обдурили то, сповістіть про це службу підтримки тієї платіжної системи, гроші з рахунку в якій були переказані шахраям, також постарайтеся донести факт шахрайства до якомога більшої кількості людей, адже якщо попередите ви то, можливо хтось попередить вас.
 5. Якщо до вас звертаються з пропозицією здійснити обмін та, при цьому ви ніде не залишали заявку на обмін то, будьте обережні, скоріш за все вам написали шахраї, навіть не зважаючи на те, що вони написали з офіційних контактів обмінного пункту.
  Досить часто такі засоби зв'язку як: ICQ або Skype взломують шахраї з метою обдурити тих користувачів, які знаходяться в контакт-списку взломаного засобу зв'язку. В такій ситуації відмовтеся від обміну та, якщо є можливість, донесіть цей факт до адміністрації обмінного пункту, від імені якого діють шахраї. Використовуйте у якості засобів зв'язку, форму зворотнього зв'язку на сайті або e-mail, або ж інший спосіб, наприклад особисті повідомлення в системі Webmoney.

Сподіваємось, ці рекомендації допоможуть вам зберегти свої кошти, час і нерви.

Якщо ви виявили, будь-які помилки або неточності у викладенні матеріалу, або хочете доповнити статтю то, повідомте нам про це.

Використання матеріалу дозволено тільки у тому вигляді, якому його представлено на цій сторінці, з обов'язковим вказанням відкритого для пошукових систем посилання на першоджерело.